Ze względu na remont mostu MD-2 przez kanał Olszowiecki droga z Kampinosu do Granicy zostaje zamknięta do odwołania. Przewidywany termin ponownego otwarcia przejazdu - grudzień 2022 r.

W związku z trwającymi pracami:

- droga na odcinku Kampinos-Granica (fragment niebieskiego szlaku pieszego i zielonego szlaku rowerowego) będzie również niedostępna, w tym dla ruchu pieszego i rowerowego,
- polana wypoczynkowa w Granicy nie będzie udostępniana w czasie trwania remontu,
- podczas remontu parking w Granicy będzie niedostępny
- dotarcie do Granicy możliwe jest wyłącznie szlakami pieszymi, m. in. od strony Józefowa i Nart (szlaki żółty, zielony, niebieski).

 Cały czas czynny pozostaje Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny!

KOMUNIKAT TURYSTYCZNY - UTRUDNIENIA NA SZLAKU
w terminie 19-26 sierpnia na fragmencie szlaku żółtego: Łuże - Aleja Ułanów Jazłowieckich będą trwały prace leśne. Szlak pozostaje otwarty, jednak możliwe są utrudnienia. Prosimy o ostrożność.
b_200_150_16777215_00___images_turystyka_2022_utrudnienia__zolty.jpg

Warszawski Oddział Przewodników PTTK wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu na przewodnika turystyki rowerowej po KPN. Uwaga, ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Termin szkolenia: 6 września 2022 r. - 22 października 2022 r.

Więcej informacji http://www.wop-pttk.pl/home1

Termin rozpoczęcia remontu mostu MD-2 przez kanał Olszowiecki na drodze z Kampinosu do Granicy został przesunięty wstępnie na sierpień 2022 r.

Aktualnie dojazd do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego pozostaje bez zmian. Do Granicy można dotrzeć samochodem, a parking jest czynny i dostępny. Zapraszamy do odwiedzin!

Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów!

Z uwagi na zdewastowanie mostku nad kanałem Zaborowskim we wsi Debły, odcinek żółtego szlaku między miejscowością Kępiaste a Dębową Górą zostaje zamknięty DO ODWOŁANIA

Warszawski Oddział Przewodników PTTK wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu na przewodnika turystyki rowerowej po KPN. Uwaga, ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji www.wop-pttk.pl

Uwaga!

Żółty szlak z Truskawia do Zaborowa Leśnego oraz zielony szlak turystyczny "Południowy Szlak Leśny" na odcinku Pindal - Borowa Góra k. Lasocina są częściowo zalane.

Mniej zaprawionych w terenowych bojach zapraszamy na pozostałe szlaki, które pozostają w pełni dostępne dla turystów i odwiedzających!

Czytaj więcej...

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_szlak_z.jpgZ przyjemnością informujemy, że zielony szlak turystyczny "Południowy Szlak Leśny" na odcinku Pindal - Borowa Góra k. Lasocina zostaje ponownie udostępniony turystom i odwiedzającym.

Przypominamy, że z uwagi na zły stan techniczny mostu był on od 2017 r. wyłączony z ruchu. Remont został wykonany a most oddany do użytkowania w dniu dzisiejszym (23.12.2021 r.).

Serdeczne zapraszamy!

 

Informujemy, że z dniem 6 września 2021 r. zostają otwarte w dni powszednie ośrodki edukacyjne KPN z zachowaniem zasad i ograniczeń obowiązujących w trakcie epidemii COVID-19.

Limity wejść obowiązujące w Centrum Edukacji w Izabelinie:
- ekspozycja stała "Przyroda i historia Puszcza Kampinoskiej" - max. 15 osób
- sala wystaw czasowych - max. 20 osób
- sala edukacyjna - max. 25 osób

Limity wejść obowiązujące w Skansenie budownictw puszczańskiego ODM w Granicy:
- Zagroda Widymajera - max. 25 osób
- wystawa  przyrodnicza w stodole na terenie Zagrody Widymajera - max. 15 osób
- Zagroda Wiejckiej - max. 25 osób

Uruchamiany działalność edukacyjną w terenie w tym zajęcia terenowe i warsztatowe dla grup zorganizowanych.
Zapraszamy do kontaktu.

Od piątku 4 czerwca ponownie dostępny dla zwiedzających będzie skansen budownictwa puszczańskiego w Granicy.
Obiekt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:30

Szanowni Państwo

Od soboty 15.05.2021 r. możliwe będzie ponowne organizowanie ognisk i grilli na polanach wypoczynkowych Kampinoskiego Parku Narodowego, w wyznaczonych i przygotowanych do tego celu miejscach. 

Rozpalenie ogniska i grilla wymaga uzyskania pisemnej zgody dyrektora parku i wniesienia opłaty zgodnie z cennikiem.

Przypominamy, aby uzyskać zgodę, należy zwrócić się do dyrektora parku z pisemną prośbą o udostępnienie terenu.

Podanie kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . W prośbie należy podać informacje dot. m.in. miejsca, terminu, zakresu godzinowego dla organizowanego spotkania. Dla ułatwienia kontaktu prosimy również o podanie numeru telefonu bądź adresu e-mail, który posłuży sprawnej komunikacji. Szczegółowe informacje, które pozwolą Państwu na dopełnienie formalności, znajdują się na stronie www.kampinoski-pn.gov.pl w zakładce turystyka, informacje praktyczne, pod linkiem: https://www.kampinoski-pn.gov.pl/turystyka/informacje-praktyczne.

Organizacja ogniska lub grilla na polanie wypoczynkowej w parku narodowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności i rozsądku. Dbając o swój wypoczynek, miejmy na uwadze dobro przyrody i innych użytkowników terenów rekreacyjnych Kampinoskiego Parku Narodowego.

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo