Wzdłuż szlaków o oznaczeniach żółtych i niebieskich prowadzących tzw. Młocińską Drogą przez Uroczysko Łuże, od 30 maja prowadzone są prace pielęgnacyjne lasu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas odwiedzin w tej części parku!

Wzdłuż zielonego szlaku turystycznego na odcinku między Drogą Palmirską a Karczmiskiem znajdują się suche drzewa grożące upadkiem.

Przebywając w lesie prosimy o zachowanie ostrożności, szczególnie podczas wędrówek przez obszary ochrony ścisłej, gdzie ingerencja w przyrodę i zabiegi pielęgnacyjne są ograniczone do niezbędnego minimum.

Wzdłuż zielonego / niebieskiego szlaku turystycznego na odcinku między Zaborowem a Zaborowem Leśnym (szczególnie wzdłuż mostku i kładki turystycznej) znajdują się suche drzewa grożące upadkiem, do których z uwagi na wysoki poziom wody służby leśne mają utrudnione dojście.

Prosimy w tym czasie o rozwagę, zachowanie szczególnej ostrożności oraz rozważenie wycieczek innymi szlakami

Informujemy o zakończeniu remontu mostu MD-2 przez kanał Olszowiecki!

W związku z zakończonymi dnia 14.10.2022 r. robotami budowlanymi, droga na odcinku Kampinos-Granica jest ponownie przejezdna, stała organizacja ruchu przywrócona, parking czeka na turystów i odwiedzających, a polana wypoczynkowa jest udostępniana w celach turystycznych i rekreacyjnych.

Przypominamy że organizacja imprez piknikowych i ognisk wymaga zgody dyrektora - więcej informacji pod zakładką "Informacje Praktyczne".

Zapraszamy do Granicy i odwiedzin w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym!

KOMUNIKAT TURYSTYCZNY - UTRUDNIENIA NA SZLAKU
w terminie 19-26 sierpnia na fragmencie szlaku żółtego: Łuże - Aleja Ułanów Jazłowieckich będą trwały prace leśne. Szlak pozostaje otwarty, jednak możliwe są utrudnienia. Prosimy o ostrożność.
b_200_150_16777215_00___images_turystyka_2022_utrudnienia__zolty.jpg

Warszawski Oddział Przewodników PTTK wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu na przewodnika turystyki rowerowej po KPN. Uwaga, ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Termin szkolenia: 6 września 2022 r. - 22 października 2022 r.

Więcej informacji http://www.wop-pttk.pl/home1

Warszawski Oddział Przewodników PTTK wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu na przewodnika turystyki rowerowej po KPN. Uwaga, ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji www.wop-pttk.pl

Uwaga!

Żółty szlak z Truskawia do Zaborowa Leśnego oraz zielony szlak turystyczny "Południowy Szlak Leśny" na odcinku Pindal - Borowa Góra k. Lasocina są częściowo zalane.

Mniej zaprawionych w terenowych bojach zapraszamy na pozostałe szlaki, które pozostają w pełni dostępne dla turystów i odwiedzających!

Czytaj więcej...

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_szlak_z.jpgZ przyjemnością informujemy, że zielony szlak turystyczny "Południowy Szlak Leśny" na odcinku Pindal - Borowa Góra k. Lasocina zostaje ponownie udostępniony turystom i odwiedzającym.

Przypominamy, że z uwagi na zły stan techniczny mostu był on od 2017 r. wyłączony z ruchu. Remont został wykonany a most oddany do użytkowania w dniu dzisiejszym (23.12.2021 r.).

Serdeczne zapraszamy!

 

Informujemy, że z dniem 6 września 2021 r. zostają otwarte w dni powszednie ośrodki edukacyjne KPN z zachowaniem zasad i ograniczeń obowiązujących w trakcie epidemii COVID-19.

Limity wejść obowiązujące w Centrum Edukacji w Izabelinie:
- ekspozycja stała "Przyroda i historia Puszcza Kampinoskiej" - max. 15 osób
- sala wystaw czasowych - max. 20 osób
- sala edukacyjna - max. 25 osób

Limity wejść obowiązujące w Skansenie budownictw puszczańskiego ODM w Granicy:
- Zagroda Widymajera - max. 25 osób
- wystawa  przyrodnicza w stodole na terenie Zagrody Widymajera - max. 15 osób
- Zagroda Wiejckiej - max. 25 osób

Uruchamiany działalność edukacyjną w terenie w tym zajęcia terenowe i warsztatowe dla grup zorganizowanych.
Zapraszamy do kontaktu.

Od piątku 4 czerwca ponownie dostępny dla zwiedzających będzie skansen budownictwa puszczańskiego w Granicy.
Obiekt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:30

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo