Komunikaty turystyczne

Ze względu na duże opady przejście ścieżką edukacyjną Wokół Opalenia na odcinku biegnącym przez łąkę na długości 40m (w okolicy mostka) jest utrudnione. Zaleca się przejście czerwonym szlakiem turystycznym.

ROBOTY BUDOWLANE NA SZLAKACH!!!
W związku z budową platform widokowych wraz z kładkami, schodami i pochylniami na średniowiecznym grodzisku (Zamczysko) miejsce będzie niedostępne dla turystów do odwołania.

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_utrudnienia_na_szlakach.jpg

Uwaga, podtopiony żółty szlak, przejście może być utrudnione!
– Wierszowska Droga w rejonach Kanału Zaborowskiego
– Z parkingu w Truskawiu do Zaborowa
Utrudnienia również na czarnym szlaku od Truskawia do Cyganki (przy pomostach)


Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do odwiedzin w parku, w tym zabranie odpowiedniego, nieprzemakalnego obuwia.
 
 
 
 
 
Więcej zdjęć ...
ROBOTY BUDOWLANE NA SZLAKACH!!!
W związku z modernizacją kładki przez kanał Łasica na żółtym szlaku turystycznym (Cisowe - Zamość), będzie ona niedostępna dla turystów od 02.10.2017 r. do odwołania.

Uwaga, na żółtym szlaku z Truskawia do Zaborowa Leśnego utrzymują się rozległe kałuże - przejście bardzo utrudnione!

Ze względu na obfite opady deszczu, prosimy o odpowiednie przygotowanie się do odwiedzin w parku, w tym zabranie stosownego, nieprzemakalnego obuwia.

Uwaga!!

w związku z modernizacją polany wypoczynkowej Opaleń, będzie ona niedostępna dla turystów i odwiedzających w dniach 07.08-30.09.2017 r.

w związku z modernizacją parkingu w Dziekanowie Leśnym będzie on zamknięty w dniach od 04.08.2017 r. do odwołania.

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_szlak_z.jpgW związku ze złym stanem technicznym mostu w ciągu drogi wewnętrznej gminy Kampinos oraz jego zamknięciem dla ruchu, wyłączony zostaje z użytkowania zielony szlak turystyczny "Południowy Szlak Leśny" na odcinku Pindal - Borowa Góra k. Lasocina. Szlak zamknięty będzie do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy.

W związku z przerwą w pracach związanych z budową przepustów w ramach projektu Kampinoskie Bagna na czas trwania okresu lęgowego ptaków, dotychczas zamknięte szlaki turystyczne (zielony szlak Posada Sieraków – uroczysko Szczukówek, czerwony szlak Mogilny Mostek – uroczysko Szczukówek, żółty szlak Palmiry wieś - Mogilny Mostek i żółty szlak Prusakowe – Babska Górka) zostają ponownie otwarte dla ruchu turystycznego. Zapraszamy!

Planowane wznowienie robót, a co za tym idzie ponowne zamknięcia szlaków turystycznych, przewidywane są od 1 września 2017 r.

APEL – OSTRZEŻENIE

Apelujemy do wszystkich odwiedzających Kampinoski Park Narodowy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z dziko żyjącymi zwierzętami.
W dniu 27 września br. roku otrzymaliśmy informację o zaatakowaniu turystki przez łosia – klępę. Prawdopodobnie, poruszająca się szlakiem kobieta zauważyła łosia i zbliżyła się do niego. Możliwe, że w pewnym momencie znalazła się pomiędzy klępą, a jej młodym. Zaskoczone zwierzę poczuło się zagrożone i zaatakowało.

Dlatego też, uprzejmie prosimy, by pod żadnym pozorem nie podchodzili Państwo do łosi i innych spostrzeżonych zwierząt.

Zarządzeniem Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego nr 20/2014 wyznaczono 2 ścieżki spacerowe oraz łącznikowy szlak rowerowy w miejscowościach Kępiaste i Julinek. Nowe trasy w najbliższym czasie planuje się stosownie oznakować. Trasy uzupełnią istniejącą sieć szlaków turystycznych KPN w oparciu o punkt węzłowych jakim jest hotel Julinek. Wyznaczenie ścieżek jest jednym z zadań realizowanych w ramach współpracy z firmą ZPR Express Sp. z o.o. w ramach projektu "Adaptacja byłych budynków szkoły cyrkowej w Julinku w celu stworzenia Centrum Rekreacyjno-Rozrywkowego wraz z Muzeum Sztuki Cyrkowej - podstawą zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu oraz rozwoju gospodarczego gminy Leszno".

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_trasy_julinek.jpg

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo