Komunikaty turystyczne

Uwaga, na żółtym szlaku z Truskawia do Zaborowa Leśnego utrzymują się rozległe kałuże - przejście bardzo utrudnione!

Ze względu na obfite opady deszczu, prosimy o odpowiednie przygotowanie się do odwiedzin w parku, w tym zabranie stosownego, nieprzemakalnego obuwia.

Uwaga!!

w związku z modernizacją polany wypoczynkowej Opaleń, będzie ona niedostępna dla turystów i odwiedzających w dniach 07.08-30.09.2017 r.

w związku z modernizacją parkingu w Dziekanowie Leśnym będzie on zamknięty w dniach od 04.08.2017 r. do odwołania.

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_szlak_z.jpgW związku ze złym stanem technicznym mostu w ciągu drogi wewnętrznej gminy Kampinos oraz jego zamknięciem dla ruchu, wyłączony zostaje z użytkowania zielony szlak turystyczny "Południowy Szlak Leśny" na odcinku Pindal - Borowa Góra k. Lasocina. Szlak zamknięty będzie do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy.

W związku z przerwą w pracach związanych z budową przepustów w ramach projektu Kampinoskie Bagna na czas trwania okresu lęgowego ptaków, dotychczas zamknięte szlaki turystyczne (zielony szlak Posada Sieraków – uroczysko Szczukówek, czerwony szlak Mogilny Mostek – uroczysko Szczukówek, żółty szlak Palmiry wieś - Mogilny Mostek i żółty szlak Prusakowe – Babska Górka) zostają ponownie otwarte dla ruchu turystycznego. Zapraszamy!

Planowane wznowienie robót, a co za tym idzie ponowne zamknięcia szlaków turystycznych, przewidywane są od 1 września 2017 r.

APEL – OSTRZEŻENIE

Apelujemy do wszystkich odwiedzających Kampinoski Park Narodowy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z dziko żyjącymi zwierzętami.
W dniu 27 września br. roku otrzymaliśmy informację o zaatakowaniu turystki przez łosia – klępę. Prawdopodobnie, poruszająca się szlakiem kobieta zauważyła łosia i zbliżyła się do niego. Możliwe, że w pewnym momencie znalazła się pomiędzy klępą, a jej młodym. Zaskoczone zwierzę poczuło się zagrożone i zaatakowało.

Dlatego też, uprzejmie prosimy, by pod żadnym pozorem nie podchodzili Państwo do łosi i innych spostrzeżonych zwierząt.

Zarządzeniem Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego nr 20/2014 wyznaczono 2 ścieżki spacerowe oraz łącznikowy szlak rowerowy w miejscowościach Kępiaste i Julinek. Nowe trasy w najbliższym czasie planuje się stosownie oznakować. Trasy uzupełnią istniejącą sieć szlaków turystycznych KPN w oparciu o punkt węzłowych jakim jest hotel Julinek. Wyznaczenie ścieżek jest jednym z zadań realizowanych w ramach współpracy z firmą ZPR Express Sp. z o.o. w ramach projektu "Adaptacja byłych budynków szkoły cyrkowej w Julinku w celu stworzenia Centrum Rekreacyjno-Rozrywkowego wraz z Muzeum Sztuki Cyrkowej - podstawą zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu oraz rozwoju gospodarczego gminy Leszno".

b_200_150_16777215_00___images_turystyka_trasy_julinek.jpg

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo