https://kampn.gov.pl
Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.
Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020
Do turystycznych atrakcji Kampinoskiego Parku Narodowego należą:
- krajobraz kontrastujących ze sobą wydm i bagien, podkreślony przez różnicowaną i bogatą szatę roślinną. Są to szlaki na pograniczu Karpackich Gór i Pożarów, w okolicy Dębu Kobendzy w obszarze ochrony ścisłej Krzywa Góra,
- puszczański charakter niektórych fragmentów lasu z powalonymi drzewami i obszary ochrony ścisłej - Sieraków, Granica, Krzywa Góra, Nart,
- zabytkowe drzewa będące w większości pomnikami przyrody; niektóre z nich mają indywidualne nazwy związane z wydarzeniami historycznymi lub konkretnymi osobami np. Sosna Powstańców, Dąb Kobendzy,- miejsca pamięci narodowej: mogiły powstańcze z 1863 r. (Kampinos. Zaborów Leśny), cmentarze i mogiły oraz pomniki poległych we wrześniu 1939 r. (Brochów, Granica, Kiełpin, Laski, Leoncin, Leszno, Stare Babice, Trojanów, Tułowice, Witkowice, Zaborów oraz pojedyncze mogiły wśród lasów), miejsca martyrologii z czasów II wojny światowej (Kampinos, Palmiry, Nadłuże, Opaleń, Śladów, Zaborów) mogiły i cmentarze partyzanckie z 1944 r. (Laski, Wiersze),zabytki architektury znajdujące się w otulinie Parku: kościoły w Zaborowie, Lesznie i Brochowie, dwory i pałace w Kampinosie, Zaborowie i Tułowicach.
W otulinie Parku na uwagę zasługuje Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie oraz dworek, pałac i dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
W bliskim sąsiedztwie Puszczy, w gminach Czosnów, Kampinos i Leszno funkcjonuje 6 gospodarstw agroturystycznych.
Propozycje urozmaiconych wycieczek znajdą Państwo w broszurach turystycznych wydanych przez KPN. Dotychczas ukazały się się informatory: po Granicy i okolicach oraz Zaborowie Leśnym i okolicach. Zachęcamy do pobierania publikacji dostępnych w formie elektronicznej: