Od 3 lipca do końca października 2023 r. wejście do parku od strony polany wypoczynkowej Truskaw zostaje zamknięte, zgodnie z zarządzeniem nr 8/2023 dyrektora KPN. W tym okresie na szlakach i ścieżkach mających swój początek na polanie, będą prowadzone prace modernizacyjne. Poprawiony zostanie stan nawierzchni szlaków oraz wymienione kładki i tablice na ścieżce edukacyjnej „Do Karczmiska”. Wybudowane zostaną nowe przepusty, dzięki czemu przejście i przejazd rowerami żółtym szlakiem – tzw. Truskawską Drogą, nie będą już stanowiły wyzwania podczas pory deszczowej, a także wyznaczona zostanie nowa ścieżka spacerowa w formie pętli, w sam raz na krótkie spacery.

Przepraszamy za czasowe niedogodności. Liczymy, że odnowione szlaki wynagrodzą oczekiwanie!

Zadanie współfinansowane jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach projekt POIS.02.04.00-00-0049/17 „Ochrona cennych gatunków i siedlisk przyrodniczych poprzez właściwe ukierunkowanie ruchu turystycznego w Kampinoskim Parku Narodowym”.

Zaplanowana budowa nowego parkingu i zagospodarowanie polany wypoczynkowej Truskaw odłożone zostały na późniejszy czas, w związku z odwołaniem od decyzji zatwierdzającej projekt i pozwalającej na budowę. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych ponownie będziemy szukać środków na realizację także tej inwestycji. 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo