Wycieczka „Skrajem Puszczy”
Wycieczka „Skrajem Puszczy”
W minioną sobotę, 10 września br. odbyła się kolejna edycja Dnia Otwartego w Kampinoskim Parku Narodowym - impreza o charakterze otwartym, mająca na celu zapoznanie z walorami przyrodniczymi parku, zasadami ochrony przyrody, prowadzoną działalnością itp. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano wycieczki piesze i wycieczkę rowerową po malowniczych zakątkach Puszczy Kampinoskiej. Odwiedzający ośrodki edukacyjne w Izabelinie i Granicy obejrzeć mogli film o parku oraz wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie wystaw przyrodniczych z przewodnikiem KPN. Dzięki przeprowadzonej tego dnia akcji wolontarickiej pod hasłem „Wolontariat dla przyrody”, polana Jakubów zyska odnowioną wiatę turystyczna.

 

Dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia ornitologiczne oraz stoisko informacyjno-promocyjne projektu „Kampinoskie Bagna” zorganizowane na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. Warsztaty artystyczne w Domu Pracy Twórczej, prowadzonym przez Stowarzyszenie Cztery Krajobrazy, przyciągnęły całe rodziny. Tradycyjnie w Dniu otwartym na turystów czekała Chata Kampinoska prowadzona przez Stowarzyszenie „Towarzystwo Kampinoskie”. Zwiedzanie skansenu dawnego budownictwa puszczańskiego, uatrakcyjnił występ Chóru Fundacji Wychowanków Harcmistrza Wł. Skoraczewskieg, który zakończył swój koncert przy wspólnym ognisku.

Dziękujemy przewodnikom, prelegentom i wszystkim pracownikom KPN zaangażowanym w organizację VIII Dnia otwartego w KPN, szczególne podziękowanie kierujemy do wolontariuszy i studentów odbywających praktykę.

W tegorocznej edycji Dnia otwartego łącznie wzięło udział około 650 osób. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!

Na trasie ścieżki dydaktycznej
Na trasie ścieżki dydaktycznej
Więcej zdjęć ...

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo