b_257_171_16777215_00___images_news_odzn_1.jpg15 stycznia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie 32 osoby uhonorowane zostały medalami za działalność na rzecz pamięci narodowej. Medale przyznane przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wręczył wicewojewoda Dariusz Piątek. Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski oraz zastępca dyrektora Małgorzata Mickiewicz otrzymali srebrne odznaczenia.


Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej nadawany jest osobom i jednostkom organizacyjnym za szczególne zasługi w upowszechnianiu idei pamięci narodowej oraz wyróżniającą się działalność związaną z upamiętnieniem miejsc walk i męczeństwa narodu polskiego, a także opiekę nad tymi miejscami. Odznaczenie nadawane jest przez przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
W uroczystości wzięli również udział m.in. prezesi Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Bielańskiego Klubu Kombatanta, Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych (koło w Raszynie), a także burmistrz Wyszkowa i przedstawiciel Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

fot. Oddział Prasowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

b_257_171_16777215_00___images_news_odzn_2.jpg Więcej zdjęć ...

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo