Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

  • Wycieczka w ramach programu

    Wycieczka w ramach programu "PRZYRODA NA HORYZONCIE"

  • Jak zmieniała się Puszcza? - wycieczka

    Jak zmieniała się Puszcza? - wycieczka

  • Zapraszamy na wycieczkę weekendową w ramach projektu „Przyroda na horyzoncie „Hu hu ha, zima wcale nie jest zła – o turystyce zimowej słów kilka”.

    Zapraszamy na wycieczkę weekendową w ramach projektu „Przyroda na horyzoncie „Hu hu ha, zima...

 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 

RUSZAJCIE NA DZIKĄ ODYSEJĘ I ODKRYJCIE POLSKIE PARKI NARODOWE

„Jak tu jest pięknie! Odwiedźmy wszystkie parki narodowe!” – tak brzmi pełne zachwytu odkrycie, które często wypowiadamy podczas pobytu w jakimś parku. Otoczeni pięknem dzikiej przyrody, jesteśmy gotowi na przygodę, podejmujemy nawet pierwsze wyzwania, lecz z czasem to marzenie traci na mocy, motywacja spada i w natłoku codziennych zadań przerywamy tę epicką wyprawę. Innym razem szukamy jakichś niezwykłych atrakcji turystycznych, zagranicznych wyjazdów, dalekich podróży, aby znaleźć dla siebie i swojej rodziny sposób na wspólną radość, przygodę i niezapomniane wspomnienia. W jednym i w drugim przypadku przyświeca ten sam cel: chcemy odkryć coś wyjątkowego, przeżyć niesamowite chwile i dać dzieciom to, co najcenniejsze.


Wychodząc naprzeciw marzeniom i znając trudy poszukiwania czegoś niepowtarzalnego, zapraszamy Was na Dziką Odyseję® – pełną przygód wyprawę odkrywania wszystkich 23 polskich parków narodowych. Połączyliśmy ze sobą wyspy parków narodowych w jeden świat. Z dwudziestu trzech wątków historii naturalnej stworzyliśmy jedną opowieść, a z siedemdziesięciu wyzwań skomponowaliśmy jedno doświadczenie – odkrywcze doświadczenie, które zapamiętacie do końca życia. Wszystkie informacje i materiały edukacyjne znajdziecie na stronie internetowej: https://dzikaodyseja.pl/. To dwanaście gigabajtów inspirujących materiałów, które wprowadzą Was w świat dzikiej przygody.

Zobaczcie dzienniki ekspedycyjne rodzin, które już tego dokonały! To jest naprawdę realne, aby z dziećmi odwiedzić 23 parki narodowe – możliwe nawet wtedy, jeżeli tworzycie sporą gromadkę. W skarbcu rodzinnych wspomnień zamieściliśmy ponad czterysta relacji: filmy, podcasty, wpisy blogowe i wszelaką twórczość. Ten skarbiec to nieoceniony bank inspiracji.

Mamy dla Was konkretną propozycję! Odkrywczą ekspedycję do 23 polskich parków narodowych można zaprojektować na astronomiczną ilość sposobów. Ułatwiamy ten proces, prezentując jedną z tras. W planowaniu Dzikiej Odysei® czujcie się swobodni – jeżeli chcecie zaprojektować swoją unikatową trasę, zróbcie to!

Nie zostawimy Was samych w organizacji tego epickiego przedsięwzięcia. Pobierzcie poradnik i przygotujcie się z nami. Dla wszystkich dociekliwych mamy także opowieści o tym, czym jest Dzika Odyseja® i jak powstawała przez ostatnie 10 lat. Nie zatrzymujemy się jednak tylko na historii samej przyrody, ale patrzymy szeroko i za horyzont– dostrzegamy stuletnie dziedzictwo idei parków narodowych w Polsce, dziedzictwo, które w jakiś sposób tworzymy. Dlaczego jest to twórczy proces? Bo do obchodów stulecia idei mamy jeszcze niecałe 9 lat. Odwiedzajcie zatem stronę internetową, ruszajcie na Dziką Odyseję® i odkrywajcie z nami polskie parki narodowe. Niebawem oddamy w Wasze ręce kolejne narzędzie. Obiecujemy – będzie dziko!

Na Dziką Odyseję zapraszają: Krystian Tyrański, strategiczni partnerzy – Polskie Parki Narodowe i PKO Bank Polski oraz patron medialny: Polskie Radio Dzieciom. Do zobaczenia w parkach narodowych, pa, pa! Niezapomniana przygoda trwa!

 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo