Prace na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Kampinoskiego Parku Narodowego

b_1200_1000_0_00___images_wolontariat_wolontariat.jpgNazwa zadania:
 Prace na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Kampinoskiego Parku Narodowego

Lokalizacja: Gospodarstwo Szkółkarskie KPN w Julinku  k. Leszna

Liczba uczestników: preferowane grupy do 20 osób lub pojedyncze osoby

Opis zadania: Zadanie polega na pracach pielęgnacyjnych prowadzonych w szkółce leśnej i w zadrzewieniach na jej obrzeżach - pielenie, usuwanie gatunków inwazyjnych (np. czeremchy amerykańskiej). Praca wymaga użycia podstawowych narzędzi i sprzętu ogrodniczego oraz maczet. Konieczny ubiór adekwatny do pogody - praca w miejscu słonecznym, należy zadbać o ochronę ciała przed promieniowaniem słonecznym oraz o ochronę przeciw kleszczom.

Uprawiane w szkółce sadzonki drzew i krzewów wykorzystywane są do zalesień gruntów ornych wykupionych od prywatnych właścicieli i do wykonania podsadzeń w celu eliminacji inwazyjnych gatunków obcego pochodzenia (czeremchy amerykańskiej, robinii akacjowej, klonu jesionolistnego). Poza tym każdy zainteresowany może je kupić. W ten sposób szkółka umożliwia tworzenie ogrodów z gatunkami z rodzimymi tj. dąb, głóg, kalina, grab, przyjaznymi przyrodzie i przystosowanymi do naszego klimatu.

Zainteresowanych wolontariatem zapraszamy do kontaktu: Dorota Matuszyk, 22 722 60 01 wew. 374, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo