• image

Budowa infrastruktury rekreacyjnej na polanie Lipków - ograniczenie antropopresji na ekosystemy KPN

Dnia 31.12.2015 r. zakończył się projekt "Budowa infrastruktury turystycznej na polanie Lipków - ograniczenie antropopresji na ekosystemy". 21.12.2015 r. z tej okazji na polanie pojawiły się okolicznościowe tablice pamiątkowe informujące o udziale środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w przedsięwzięciu.

Czytaj więcej...

W ramach realizowanego projektu obejmującego budowę ścieżki dydaktycznej wokół polany rekreacyjnej Lipków wydany został przewodnik po ścieżce. Sama ścieżka ukończona zostanie w sierpniu 2015 r., ale już teraz Państwo mogą się zapoznać z informacjami zamieszczonymi w publikacji, która dostępna jest do pobrania w wersji elektronicznej:

http://kampinoski-pn.gov.pl/do-sciagniecia/file/154-sciezka-do-lipkowskiej-wody-przewodnik

Aktywnie, wesoło i słonecznie
    W sobotę 5 września br. w samo południe uroczyście otwarta została dla turystów polana Lipków w Kampinoskim Parku Narodowym. Pierwsza wrześniowa sobota była jednocześnie VII Dniem Otwartym KPN. Odbyło się wiele wycieczek z pracownikami parku, konkursów, zabaw. Dopisała piękna pogoda, uczestnicy i pogodne nastroje. Łącznie z oferty Kampinoskiego Parku Narodowego skorzystało  ponad tysiąc osób.
Impreza została zrealizowana w ramach projektu: "Budowa infrastruktury turystycznej na polanie Lipków – ograniczenie antropopresji na ekosystemy KPN” i sfinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj więcej...

Dnia 17.04.2015 r. podpisano umowę z wybranym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą robót budowlano-montażowych polegających na zagospodarowaniu polany wypoczynkowej, zagospodarowaniu parkingu dla samochodów osobowych i autokarów, wykonaniu instalacji elektrycznych oświetlenia terenu i monitoringu CCTV i SSWN oraz zagospodarowaniu ścieżki edukacyjnej w miejscowości Lipków.

Czytaj więcej...

W związku z rozpoczęciem projektu, dnia 24.02.2015 r. przy wjeździe na modernizowaną polanę postawiono tablice informujące o projekcie. Działanie to służy informowaniu odwiedzających o inwestycji, w tym o jej finansowaniu, a także promuje działania służące ochronie środowiska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki którym realizacja nowego zagospodarowania turystycznego jest możliwa.

Czytaj więcej...

Dnia 25.08.2014 r. w siedzibie Centrum Koordynacji Programów Środowiskowych w Warszawie miało miejsce podpisanie umowy dofinansowania zadania pn. "Budowa infrastruktury turystycznej na polanie Lipków - ograniczenie antropopresji na ekosystemy" (umowa nr POIS.05.01.00-00-460/12-00). Podpisy pod umową złożyli: Piotr Adamski - Dyrektor CKPŚ i  Mirosław Markowski - Dyrektor KPN.

Czytaj więcej...

 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo