• image

b_0_200_16777215_00___images_ue_bwp_pp1.jpgInformacja o szkoleniu przeprowadzonym w Kampinoskim Parku Narodowym w ramach projektu pt.: „Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w parkach narodowych”

Minął szósty kwartał realizacji projektu pt.: „Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w parkach narodowych” realizowanego przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska we współpracy z parkami narodowymi.

W dniu 15 marca 2011 r. odbyło się już szóste w ramach projektu, a pierwsze z trzech zaplanowanych na ten rok szkolenie, które nosiło tytuł Planowanie przestrzenne na terenie parku narodowego i otuliny. Prowadzącymi szkolenie byli: mgr Bartłomiej Kolipiński, mgr Mirosław Markowski. W szkoleniu udział wzięli pracownicy administracji KPN, których zakres obowiązków i zadań wiąże się z szeroko pojętą gospodarką przestrzenną. Wśród uczestników niezwykle ważny był udział administracji terenowej, a więc pracowników, którzy na co dzień monitorują zagrożenie związane z postępującą urbanizacją w strefie ochronnej parku narodowego, a także niekiedy w samym parku.

b_0_200_16777215_00___images_ue_bwp_pp2.jpgSpotkanie pozwoliło zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie zagospodarowania przestrzennego w odniesieniu do regulacji traktujących o ochronie środowiska. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się też, jakie jest miejsce parku narodowego w systemie planowania przestrzennego i sposoby rozwiązywania najczęściej występujących problemów związanych z gospodarką przestrzenną w odniesieniu do parku narodowego.

Program szkolenia był atrakcyjny a dyskusje prowadzone w kuluarach i w trakcie szkolenia potwierdziły słuszność jego przeprowadzenia.

Więcej zdjęć ...

 

 

 

 

 

 

 

Projekt pt.
Budowa wspólnej platformy wymiany informacji
oraz systemu szkoleń zawodowych w parkach narodowych

realizowany przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska
(01-445 Warszawa, ul. Erazma Ciołka 13; tel./fax 22 877 23 59;
e-mail:zarzą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) we współpracy z parkami narodowymi.

 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo