• image

b_0_200_16777215_00___images_ue_bwp_komunik_spol_2.jpg 23 listopada 2009 r. w dyrekcji parku w Izabelinie, w ramach projektu „Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w parkach narodowych” realizowanego przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska, odbyło się szkolenie dla pracowników Kampinoskiego Parku Narodowego pt. „Komunikacja społeczna”. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób.

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami takimi jak: czym jest komunikacja społeczna, przyczyny powstawania konfliktów, zasady prawidłowej komunikacji – podstawowe bariery i sposoby ich przełamywania, komunikacja werbalna i niewerbalna w sytuacjach trudnych. Dyskutowano na temat sytuacji napotykanych w codziennej pracy, relacjach z otoczeniem społecznym Kampinoskiego Parku Narodowego, obszarach kryzysów i sposobach ich rozwiązywania. Identyfikowano i analizowano potencjalne obszary konfliktu i sposoby argumentacji. Polemizowano o specyfice i ważności poszczególnych grup docelowych i możliwościach współpracy z nimi.

b_0_200_16777215_00___images_ue_bwp_komunik_spol_1.jpgPodczas treningów sytuacyjnych i ćwiczeń uczestnicy szkolenia wypracowywali argumentację i sposoby rozwiązywania poszczególnych sytuacji konfliktowych, dzielili się doświadczeniami z codziennej pracy i wymieniali uwagami co do zaproponowanych strategii wyjścia z konfliktów.

 

 

 

Projekt pt.
Budowa wspólnej platformy wymiany informacji
oraz systemu szkoleń zawodowych w parkach narodowych

realizowany przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska
(01-445 Warszawa, ul. Erazma Ciołka 13; tel./fax 22 877 23 59;
e-mail:zarzą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) we współpracy z parkami narodowymi.

 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo