Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 

b_130_0_16777215_00___images_news_2019_DSC_0991_small.jpg16 stycznia 2019 roku z okazji jubileuszu 60 rocznicy utworzenia Kampinoskiego Parku Narodowego, w siedzibie dyrekcji KPN odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Naukowej. Na spotkaniu w sposób szczególny uczczono pamięć profesora Romana Andrzejewskiego – wybitnego ekologa, badacza przyrody Puszczy Kampinoskiej, pracownika i kierownika Działu Nauki i Monitoringu Przyrody w KPN, wieloletniego Przewodniczącego Rady Naukowej Kampinoskiego Parku Narodowego. Zasiadając w Podstoliku Ekologicznym Profesor Andrzejewski brał udział w obradach Okrągłego Stołu, a w latach 1989–1992 pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
Tego samego dnia w Famułkach Królewskich odsłonięto kamień upamiętniający Profesora. W uroczystości udział wzięli: dyrekcja i pracownicy parku, samorządowcy, rodzina, znajomi, przyjaciele i wychowankowie Profesora Romana Andrzejewskiego.

Kamień znajduje się w miejscu, które szczególnie upodobał sobie Pan Profesor i było często przez niego odwiedzane. Uczczenie pamięci Profesora Andrzejewskiego było możliwe dzięki ufundowaniu pamiątkowego kamienia przez Fundację Kampinoskiego Parku Narodowego Ochrona Przyrody, Kultura i Sztuka.

b_120_0_16777215_00___images_news_2019_DSC_1023_small.jpg

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo