Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 

Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2018 -dzika przyroda z muzyką na żywo!

Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy zapraszają do Izabelina pod Warszawą na czternastą edycję międzynarodowego festiwalu fotografii przyrodniczej Wizje Natury, który odbędzie się w siedzibie Parku w weekend 17-18 listopada. Wizje Natury to uczta dla miłośników sztuki i przyrody -opowieści z dzikich ostępów, emocjonujące zmagania konkursowe i okazja do spotkania z mistrzami fotografii z Polski i świata. Wyjątkową atrakcją tegorocznego festiwalu będzie pokaz zdjęć przyrodniczych z muzyką wykonywaną na żywo.

 

Festiwal otworzy bezprecedensowe wydarzenie, będące efektem pracy dwojga przyjaciół, których połączyły pasje do fotografii przyrodniczej oraz muzyki. Wspólnie wystąpią Mateusz Piesiak, jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów młodego pokolenia, oraz Paweł Kreft, fotograf przyrody i początkujący producent muzyczny. Artyści zaprezentują swoją twórczość fotograficzną w formie diaporam, do których zagrają muzykę na żywo na fortepianie.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznej odsłony festiwalu jest ambasador marki Canon, światowej sławy fotograf i filmowiec, Thorsten Milse, który uwiecznił niezliczone gatunki i siedliska w wielu regionach świata. Ochrona przyrody jest bardzo ważną częścią jego pracy -jego fotografie dzikiej Arktyki, tygrysów czy panter śnieżnych pomagają w kampaniach na rzecz ratowania najbardziej charyzmatycznych i zagrożonych zwierząt na ziemi. Thorsten zabierze nas w wyjątkową fotograficzną wyprawę na wyspę duchów – Madagaskar.

Sobotnie popołudnie to moment konkursowych zmagań fotografów z całej Polski, którzy tworzą diaporamy – unikatowe dzieła, na których fotografia współgra z muzyką i odgłosami przyrody. Widownia Festiwalu obejrzy pokazy multimedialne zgłoszone do dorocznego konkurs „Wizje Natury 2018” oraz odda głos na Nagrodę Publiczności. Poznamy także laureatów konkursu na Fotografa Roku 2018 Związku Polskich Fotografów Przyrody. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu Wizje Natury 2018 nastąpi w niedzielę.

Fotografia powinna pokazywać przyrodę bez upiększeń, ale też w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na zachowanie zwierząt -mówi Profesor Rafał Kowalczyk. W niedzielę przedpołudnie fotograf i naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN wprowadzi nas w świat białowieskich żubrów i podpowie, co zrobić, by ceny za nasze zdjęcia nie płaciły zwierzęta. Marcin Kostrzyński, znany też, jako „Marcin z Lasu”, podgląda, fotografuje i filmuje naszych dzikich sąsiadów. Teraz uchyli rąbka ich tajemnic przed widzami Festiwalu. W niedzielę zapraszamy także w najdziksze miejsca, gdzie króluje zima. Serce Łukasza Kuczkowskiego skradły zimno i lodowy krajobraz: Antarktyda, Islandia, Norwegia, Finlandia, Himalaje, Patagonia i Grenlandia. Łukasz Koba zaczynał od fotografowania krajobrazów, lecz dziś dużo więcej satysfakcji dają mu spotkania z dzikimi zwierzętami. Ostatnie cztery lata poświęcił bez reszty dokumentowaniu życia jednego z nich. Bohaterem jego wystąpienia będzie skrzotek, czyli tajemniczy i nieokiełznany chomik europejski.

Ważnym punktem dla Organizatorów Festiwalu będzie ogłoszenie zbiórki społecznościowej na wydanie Albumu Stowarzyszenia, złożonego z wybranych, najlepszych prac jego członków. Na miejscu można będzie wesprzeć jego wydanie i zarezerwować egzemplarz dla siebie (wydanie będzie limitowane). W sobotę poznamy też twórczość Okręgu Lubelskiego

ZPFP, zaś w przerwach festiwalu zapraszamy na wystawę „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów”.

Partnerami tegorocznego Festiwalu są firmy Canon Polska, Fotoforma, Miejskie Zakłady Autobusowe z Warszawy oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Canon Polska -wieloletni partner Związku Polskich Fotografów Przyrody -już po raz szósty wspiera Festiwal "Wizje Natury". Z myślą o uczestnikach Festiwalu przygotowana została specjalna strefa, gdzie można będzie nie tylko przetestować aparaty (w tym nowy system Canon EOS R), obiektywy i lornetki Canon, ale także skorzystać z konsultacji w zakresie doboru sprzętu do konkretnych fotograficznych potrzeb. Ponadto, Canon Professional Services (CPS) wesprze uczestników podczas Festiwalu swoją wiedzą i fachowością w usłudze zbadaj swój aparat fotograficzny. Nie zabraknie też partnera technicznego ZPFP – firmy Fotoforma, artystów i twórców przyrodniczych gadżetów, produktów dla fotografów przyrody oferowanych przez firmę Foto7, Huga Nature, Cyfrowe.pl, wydawnictw fotograficznych i przyrodniczych jak Magazyn Przyrodniczy Salamandra, Fotografia Masterclass, Miesięcznik Dzikie Życie czy Artibo – Laboratorium Obrazu oraz stoisk organizacji przyrodniczych promujących ochronę przyrody. Podczas Festiwalu będzie prowadzona tradycyjna akcja dobroczynna „Ciastko dla zwierzaka” na rzecz bezdomnych zwierząt.

Festiwal jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych przyrodą i fotografią, a także dla tych, którzy chcą poznać pasjonatów fotografii – zarówno uznanych amatorów jak i zawodowców.

Wstęp wolny. Festiwal odbywa się w weekend 17-18 listopada w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego przy ulicy Tetmajera 38 w Izabelinie pod Warszawą.

 .:PROGRAM FESTIWALU:.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego. Festiwal włączony został w cykl wydarzeń kulturalnych województwa mazowieckiego.

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo