b_411_275_16777215_00___images_news_2018_kusocinski_08.jpg21 czerwca na szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbył się V Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego. Celem imprezy jak co roku było upamiętnienie zamordowanego w Palmirach wybitnego sportowca i olimpijczyka, promocja walorów turystycznych KPN oraz popularyzacja sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Bieg miał charakter sportowej imprezy rekreacyjnej, bez podziału na kategorie wiekowe.
 Po uroczystej zbiórce na terenie Cmentarza - Mauzoleum w Palmirach i złożeniu kwiatów na grobie Janusza Kusocińskiego uczestnicy przystąpili do rywalizacji sportowej. Podczas biegu sportowcy zmagali się z ponad 35 stopniowym upałem, a dodatkowych trudności dostarczała trasa, przebiegająca piaszczystymi duktami i ścieżkami leśnymi Kampinoskiego Parku Narodowego. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy biegu spotkali się przy tradycyjnej wojskowej grochówce.
Organizatorami imprezy byli: Dowództwo Garnizonu Warszawa i Kampinoski Park Narodowy. W imprezie uczestniczyli żołnierze z zaproszonych instytucji i jednostek wojskowych, pracownicy  resortu obrony narodowej zatrudnieni w strukturach wychowania fizycznego oraz pracownicy KPN.

 Więcej zdjęć ...

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo