b_481_610_16777215_00___images_news_2018_zaproszenie_na_wernisa.jpg Robert Dejtrowski - z wykształcenia biolog i fotograf. Autor zdjęć do wielu albumów, książek, przewodników czy podręczników szkolnych. Jego pasją jest fotografia przyrodnicza oraz podróże po Polsce. Dociera ze swym aparatem do najbardziej niesamowitych zakątków, szukając ciekawostek i tematów do nowych zdjęć. Uwielbia odkrywać urokliwe miejsca znajdujące się poza głównymi szlakami turystycznymi.

Jeszcze w czasach studenckich zafascynowała go niezwykła przyroda Doliny Środkowej Wisły i fotografuje ją od prawie 30 lat.

Przez wiele lat współpracował z miesięcznikiem FOTO. Powstały wtedy dziesiątki artykułów poświęconych technice i sztuce fotografowania oraz polskiej przyrodzie. Swoje zdjęcia i teksty publikował również miedzy innymi na łamach polskiej edycji National Geographic oraz w wielu czasopismach poświęconych popularyzacji wiedzy przyrodniczej. W 2003 roku ukazał się jego autorski album „Wisła”. W 2015 roku otrzymał od Ministra Kultury i Sztuki honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2016 roku nakładem Oficyny Wydawniczej Mulico ukazał się album „Symbole Polskiej Przyrody”. W 2017 roku zdobył Grand Prix i tytuł Fotografa Roku w konkursie Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Prywatnie jest miłośnikiem koników polskich oraz… wiecznych piór.
Prowadzi blog przyrodniczo-krajoznawczy: http://robertdejtrowski.blogspot.com

Wystawę będzie można oglądać do połowy kwietnia.

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo