Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 

b_513_453_16777215_00___images_news_LI_5.jpgW dniu 12 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim uroczyście podpisano list intencyjny w sprawie organizacji Głównych Obchodów Roku Henryka Sienkiewicza na Mazowszu. W ramach obchodów w dniu 28 maja br. odbędzie się piknik historyczny na Polanie w Lipkowie  w Gminie Stare Babice,  pn.: „Pojedynek podpułkownika kozackiego Jurko Bohuna z imć Panem Michałem Wołodyjowskim”. 

Głównym organizatorem obchodów jest Powiat Warszawski Zachodni w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Gminą Stare Babice, Gminą Izabelin, Dzielnicą Bemowo, Kampinoskim Parkiem Narodowym oraz  Lokalną Grupą Działania „Między Wisłą a Kampinosem”. Uroczystości odbędą się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Podpisanie dokumentu odbyło się w sarmackiej oprawie przygotowanej przez grupę „Sarmackie Dziedzictwo” z Bydgoszczy, która zorganizuje rekonstrukcje historyczną w Lipkowie. List intencyjny została podpisany przez organizatorów gęsim piórem i czarnym atramentem. W trakcie spotkania zaproszeni goście mogli skosztować specjalnie przygotowanych smakołyków, tureckiej chałwy oraz zapoznać się z dawnym orężem i  wysłuchać opowieści o zwyczajach polskiej szlachty .  Na koniec spotkania wszyscy przenieśli się przed gmach budynku Starostwa Powiatu aby zobaczyć pokaz walki na szable, która jest preludium do pojedynku Jurko Bohuna z Wołodyjowskim, który będzie głównym wydarzeniem pikniku historycznego w Lipkowie.

b_513_453_16777215_00___images_news_LI_1.jpg

Więcej zdjęć ...

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo