Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 

b_0_200_16777215_00___images_turystyka_przewodnik_zaborow.jpgZachęcamy do przeczytania naszych najnowszych wydawnictw, które dostępne są zarówno w wersji pdf na stronie internetowej Kampinoskiego Parku Narodowego jak również papierowej w Centrum Edukacji KPN w Izabelinie oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Granicy.

W kwartalniku „Puszcza Kampinoska” zachęcamy do przeczytania ciekawego wywiadu z fotografem, byłym pracownikiem KPN – Grzegorzem Okołowem. Rozmowę ubogacają piękne zdjęcia m.in. – zachwycających łabędzi uchwyconych w kadrze w mroźny poranek wśród czerwonych oparów wody, szybującego w locie bielika, wchodu słońca na wrzosowisku. Proponujemy także tekst o wilkach – wiernych, rodzinnych i troskliwych zwierzętach symbolizujących dziką przyrodę, wolontariacie – z którego jasno wynika, że warto pomagać w każdym czasie. Bezinteresowna pomoc przyrodzie Puszczy Kampinoskiej lub drugiemu człowiekowi daje radość, poczucie bycia potrzebnym i satysfakcję z wykonanej z zaangażowaniem pracy. W kwartalniku także interesujący artykuł o zachodnich krańcach Puszczy Kampinoskiej. Czytając odkryjemy wiele ciekawych miejsc, które kryją się w sercu puszczy – m.in. dąb i kapliczkę św. Tereski od Jezusa z Liseux.

Dzieci i młodzież w kwartalniku „Łoszak” przeczytać mogą wywiad z pedagogiem, pasjonatką przyrody z Leoncina – Ewą Starzycką, legendę Dziadka Gajowego oraz ciekawy tekst o płochliwym zającu. Obydwa kwartalniki dofinansowane zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu edukacyjnego „Akademia Kampinoska”.

„Turystyka w sercu Puszczy” – Informator Turystyczny Zaborów Leśny i Okolice - to z kolei publikacja zrealizowana w ramach projektu „Budowa kładki na szlakach turystycznych w Zaborowie Leśnym służącej ograniczeniu antropopresji na ekosystemy Kampinoskiego Parku Narodowego” oraz kampanii edukacyjnej „Puszcza Kampinoska – wspólna przestrzeń” sfinansowanego również przez WFOŚiGW. Zachęcamy do lektury i spacerów po KPN.

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo