b_0_200_16777215_00___images_news_rn_DSCN0770.jpgSzedł dwie doby...

24 października br. około godz.6 rano wyruszył na samotny rajd wokół Puszczy Kampinoskiej Michał Główka - złoty medalista Mistrzostw Polski w robieniu pompek, srebrny medalista w tej samej kategorii w zawodach ogólnoświatowych. Wędrówkę swą rozpoczął w Sochaczewie – rodzinnej miejscowości, następnie przeszedł wzdłuż południowej granicy KPN do Izabelina, dalej granicą wschodnią i północną w stronę wsi Rybitew i dalej w kierunku Plecewic. Swój „spacer” zakończył po 48 godzinach w miejscu z którego wyszedł. Łącznie przeszedł 210 kilometrów! Był to drugi rajd Michała wokół Puszczy. Po raz pierwszy w samotną wędrówkę wyruszył w 2009 roku. Wówczas szedł 30 godzin.

 

Dziennikarze, turyści a przede wszystkim rodzina i pracownicy naszego parku towarzyszyli Michałowi w jego trwającej dwie doby wędrówce, która okazała się niezwykle trudnym doświadczeniem. Pierwszego dnia Michał odpoczywał co trzy godziny. Drugiego co godzinę. W trakcie odpoczynków rodzice, pracownicy parku częstowali Michała gorącą zupą i kibicowali.

Najgorsze były jednak noce. – Jest ciemno. Trzeba być skoncentrowanym, uważne wpatrywać się w światełko, które oświetla drogę. To trudne, kiedy organizm jest już bardzo wycieńczony, bolą stopy i chce się spać – mówi Michał.

- Można powiedzieć, że Puszczę traktuję jako swój drugi dom. Dzięki pracy tutaj pokonałem wiele swoich słabości, zdobyłem doświadczenia, które mnie umocniły i „zahartowały”. Jestem wytrwały i stawiam sobie co jakiś czas nowe wyzwania. To było trochę ponad ludzkie siły, ale udało się. Jestem szczęśliwy – dodaje po chwili.

Gratulujemy!

Magdalena Kamińska, fot. Anna Otręba

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo