Akademia Kampinoska zaprasza wszystkich miłośników przyrody na spotkania:


24.10.2015 -„Drzewa i krzewy- gatunki rodzime i obce”. Początek o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38
W ramach zajęć przewidziany jest spacer na trasie Izabelin (Centrum Edukacji KPN) – Laski (ogródek botaniczny) – Góra Ojca – Izabelin, podczas którego będzie można poznać gatunki rodzime dla Kampinoskiego Parku Narodowego i „zamorskich przybyszów”. Będzie można poznać cechy liści, owoców, pędów czy pni pospolitych gatunków, posłuchać o historii występowania niektórych drzew w Puszczy, a także zetknąć się z groźnym zjawiskiem inwazji biologicznych. A wszystko w barwach jesieni.

Dwa kolejne spotkania:
7.11.2015- „Ptaki - Rezydenci Puszczy Kampinoskiej. Jak obserwować ptaki jesienią”. Początek o godzinie 10:00 w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38.
Spotkanie to referat przedstawiający charakterystykę możliwych do spotkania gatunków oraz wyjście do lasu w celu poszukiwania gatunków jesiennych, przebywających w borach.  Uczestnicy dowiedzą się, że nie tylko wiosna jest dobrym okresem do obserwacji ptaków oraz że jesień to najlepszy czas na rozpoczęcie nauki o ich wyglądzie i biologii.
Prowadzenie: dr Danuta Pepłowska Marczak

 

5.12.2015 r. - „Ślady i tropy zwierząt”. Początek o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38.
W ramach zajęć prezentacja oraz spacer do lasu w celu poszukiwania i rozpoznawania śladów i tropów zwierząt. Co zrobić, żeby zobaczyć sarnę czy dzięcioła, jak się zachować, gdy na drodze stanie nam łoś, po co dzik ryje ziemię?
Na te i inne pytania odpowiemy na naszym spotkaniu

 

 

 

  Projekt " Akademia Kampinoska" dofinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo