Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 

b_315_238_16777215_00___images_news_poz_01.jpgW tym roku na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego odnotowaliśmy już 22 pożary. Ostatni wybuchł w godzinach nocnych lub wczesno-rannych w dniu 4 czerwca (Boże Ciało) na terenie leśnictwa Kaliszki (gmina Czosnów). Pożar zgłosił kierowca z trasy gdańskiej (nr 7).

Pożarem została objęta powierzchnia  6 ha (pożar pokrywy gleby – przyziemny), ok. 1 km w głębi lasu od drogi Palmirskiej.

 

Akcje ratowniczo-gaśnicze trwały od godz. 8.00 do godz. 22.00. Uczestniczyło w nich 20 samochodów gaśniczych z powiatu nowodworskiego i warszawskiego zachodniego oraz Policja z powiatu nowodworskiego i 40 podchorążych (studenci III roku) Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Od początku w akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyli pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Wykorzystano również specjalistyczny sprzęt będący w posiadaniu parku - samochód gaśniczy Mercedes-Unimog oraz ciągnik z pługiem .

Dziękujemy wszystkim strażakom, druhom, podchorążym SGSP, funkcjonariuszom Policji, Nadzorowi Ruchu MZA za sprawne prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej w okolicy drogi Palmirskiej.

Wszystkich odwiedzających nasz park przepraszamy za tymczasowe utrudnienia na trasie wieś Palmiry – Cmentarz Palmiry (droga Palmirska jest zamknięta dla ruchu pieszego i pojazdów) z powodu prowadzonych akcji dogaszania i dozorowania pożarzyska jeszcze przez ok. 2-3 dni.

Prosimy wszystkich turystów o informowanie służb parku o wszelkich niepokojących zdarzeniach na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Telefon alarmowy punktu alarmowo-dyspozycyjnego (PAD) 22 722 67 75 lub centrala KPN 22 722 60 01; -21.

b_771_579_16777215_00___images_news_poz_02.jpg

Więcej zdjęć ...

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo