Archiwalna strona Kampinoskiego Parku Narodowego

 

Szanowni Państwo
NOWA oficjalna strona internetowa Kampinoskiego Parku Narodowego została uruchomiona pod adresem:

 

https://kampn.gov.pl

 

Obecna strona będzie funkcjonować pod starym adresem, lecz nie będą pojawiać się na niej nowe informacje,
a obecnie na niej zawarte nie będą już aktualizowane.


 

Nową stronę wydano w ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

 

logos.png 

21 stycznia 2023 r. w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, jak co roku odbył się w Kampinoskim Parku Narodowym rajd śladem powstańców.
Rajdowi patronowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a organizatorami byli: Społeczny Komitet Obchodów 160. Rocznicy Powstania Styczniowego, Ruch Samorządowy Wspólny Głos, Kampinoski Park Narodowy oraz Jednostka Strzelecka 1863 Unieck.

O godzinie 10.00 rano na parkingu w Truskawiu spotkali się uczestnicy rajdu chcący upamiętnić to wydarzenie. Z uczestnikami spotkał się premier RP Mateusz Morawiecki, u w rajdzie uczestniczyli m.in. wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego – Piotr Gliński oraz pani poseł Anita Czerwińska. Przybyli żołnierze, harcerze, przewodnicy, członkowie stowarzyszeń historycznych, a także mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości.
Rajd wyruszył z Truskawia czarnym szlakiem do Karczmiska a później zielonym szlakiem do Mogiły Powstańców Styczniowych z oddziału „Dzieci Warszawy” mjr. Walerego Remiszewskiego w Zaborowie Leśnym. W trakcie wędrówki pracownicy Parku opowiadali o przyrodzie, historii, legendach puszczy, a zauroczeni uczestnicy będący pierwszy raz w Kampinoskim Parku Narodowym obiecali wracać tu częściej. Przy mogile odbyła się msza polowa, Apel Poległych oraz złożenie wieńców. Wydarzenie zakończyło się tradycyjnym ogniskiem.

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo