Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi publiczność zainteresowaną aktualnymi problemami badawczymi, sposobami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich chętnych bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych. Na Festiwal Nauki można wybrać się całą rodziną, organizujemy atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Proponujemy również lekcje dla grup szkolnych na wszystkich poziomach nauczania.

Wydarzenia mające miejsce podczas festiwalu organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz stowarzyszenia i towarzystwa naukowe. W tym roku pragniemy ponownie stworzyć atmosferę naukowego święta. Jesteśmy przekonani, że udział w Festiwalu Nauki pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także pozwoli dowiedzieć się, na jakie pytania nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi.

Kampinoski Park Narodowy od 24 lat organizuje imprezy festiwalowe.

W tym roku zapraszamy na:

- spotkanie weekendowe 17 września o godz. 10.00 pt. „Kampinoskie wydmy – historia i ochrona”

Zbórka na parkingu przy Dąbrowie Leśnej. Czas trwania ok. 3 godz. Trasa wycieczki ma kształt pętli dł. ok. 6,5 km.

 - spotkanie weekendowe 18 września o godz. 10.00 pt. „Drzewo – jedno z większych organizmów na świecie”

Zbiórka na przystanku autobusowy w miejscowości Kampinos. Czas trwania ok. 4 godz. Trasa wycieczki ma kształt pętli, długość ok. 8 km.

oraz lekcje festiwalowe dla szkół.

 Szczegółowy program Festiwalu, a także dane partnerów i organizatorów, można znaleźć na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo