Ambasador USA Mark Brzeziński i Katarzyna Mikrut
Ambasador USA Mark Brzeziński i Katarzyna Mikrut
W słoneczny dzień ostatniego dnia czerwca Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Pan Mark Brzezinski zaprosił do swojej rezydencji współpracowników, przyjaciół oraz gości, by wspólnie świętować  Dzień Niepodległości. Symbolem święta  jest  flaga amerykańska na tle której ambasador  pozował z gośćmi do pamiątkowych zdjęć – także z przedstawicielką Kampinoskiego Parku Narodowego - Katarzyną Mikrut, szefową zespołu ds. udostępniania i współpracy międzynarodowej.

Amerykański Dzień Niepodległości  obchodzony jest 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku. Dokument podkreślał niezbywalność praw każdego człowieka, głosząc "że wszyscy ludzie stworzeni są równymi, że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, że w skład tych praw wchodzi prawo do życia, wolności i dążenia do szczęścia." Autorów i sygnatariuszy dokumentu, czyli Thomasa Jeffersona, Benjamina Franklina, Roberta R. Livingstona, Rogera Shermana, Johna Adamsa nazywa się Ojcami Założycielami Stanów Zjednoczonych.
W Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych odbywają się liczne koncerty, parady i festyny. Tego dnia Amerykanie świętują i spotykają z najbliższymi zazwyczaj przy wspólnym posiłku. Po zachodzie słońca w wielu miejscach m.in. w Waszyngtonie czy Nowym Jorku odbywają się pokazy fajerwerków.

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo