• image

Stoisko KPN i REC
Stoisko KPN i REC
W tym roku Dzień Informacyjny LIFE organizowany przez NFOŚiGW odbył się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty, przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie. Był on okazją do zaprezentowania się różnych realizowanych obecnie projektów LIFE+, wymiany doświadczeń między beneficjentami, a także przedstawienia praktyki realizowania projektów LIFE potencjalnym wnioskodawcom.

W trakcie sesji plenarnej przedstawiono założenia programu LIFE na lata 2014-2020, a także zasad jego współfinansowania przez NFOŚiGW. Zaprezentowano także trzy projekty ze szczególnym podkreśleniem ich doświadczeń z okresu pisania wniosków, procedury ich przyznawania, ale i trudności na jakie napotykały już trakcie realizacji.

Równie ciekawe co sesja plenarna były spotkania kuluarowe. Ponad dwadzieścia projektów LIFE+ prezentowało swoje osiągnięcia na stoiskach rozstawionych w holu. Bezpośrednie spotkania wokół nich pozwalały poznać się poszczególnym beneficjentom i skłaniały do rozmów i wymiany doświadczeń dotyczącej już konkretnych zagadnień i problemów. Jedno, z tych stoik zajmował Kampinoski Park Narodowy wspólnie z organizacją REC (Regionalne Centrum Ekologiczne). Prezentowaliśmy na nim projekty „ActiveKPN” (LIFE10 NAT/PL/655) oraz „Kampinos Wetlands” (LIFE12 NAT/PL/84), którego współbeneficjentami jest właśnie KPN i REC.

Nowością tegorocznego Dnia Informacyjnego LIFE była możliwość śledzenia sesji plenarnej za pośrednictwem internetu. Transmisja on-line zgromadziła ponad 200 osób podwajając liczbę uczestników tegorocznego Dnia Informacyjnego.

b_0_200_16777215_00___images_life_stoisko_KPN-REC_1_VII_2014.jpg

Projekty
NFOŚiGW - logo Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - logo
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
Projekty finansowane z Unii Europejskiej Lasy Państwowe - logo